تبلیغات
باحال در باحال - ناسا زمین را جابجا می‌كند!
لیزر انگشتری بیمز

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 آذر 1390

ایده حركت دادن زمین به منظور بهبود دادن موقعیت بین سیاره ای زاییده افكار گروهی از دانشمندان ناسا و اخترشناسان آمریكایی است كه معتقدند با انجام چنین كاری می توان 6 بیلیون سال دیگر به عمر مفید زمین افزود.

گرگ لاگلاین از مركز تحقیقاتی امز در این باره معتقد است تغییر مدار زمین نیازمند فناوریهای دور از ذهنی نیست، برای انجام چنین كاری می توان از شیوه ای كه اكنون برای منحرف كردن شهاب سنگها و ستاره های دنباله دار استفاده می شوند كمك گرفت.

برنامه ای كه توسط این محققان ارائه شده است هدایت كردن یك شهابسنگ یا ستاره دنباله دار است به شكلی كه از نزدیك ترین فاصله ممكن از زمین عبور كند در این صورت بخشی از نیروی گرانشی آن به زمین منتقل شده و در نتیجه سرعت مداری زمین افزایش پیدا خواهد كرد. به این شكل سیاره زمین به مداری بالاتر از موقعیت كنونی خود و در فاصله ای بیشتر از خورشید قرار خواهد گرفت.

به گفته دانشمندان ناسا چنین راه حلی در كوتاه مدت می تواند برای جلوگیری از بحران گرمای جهانی بسیار موثر باشد. برای هدایت اجرام كیهانی باید از راكتی شیمیایی استفاده كرده و در زمان مناسب به شهاب سنگ یا ستاره دنباله داری ضربه زد.


بر اساس گزارش گاردین، با این حال برای انجام چنین برنامه ای محاسبات بسیار دقیقی لازم است زیرا یك اشتباه بسیار كوچك می تواند منجر به برخورد جرم كیهانی هدایت شده با زمین شود كه بر اساس تخمینها، برخورد جرمی با قطر 100 كیلومتر با زمین با سرعتی در مقیاس سرعتهای كیهانی می تواند زمین را از حیات تهی كند


طبقه بندی: نظامی، 
برچسب ها: ب، ناسا، nasa، www.dostanbadbadb، اخبار بشقاب‌‌پرنده‌، اخبار بشقاب‌‌پرنده‌ها، بشقاب‌‌پرنده‌، بشقاب‌‌پرنده‌ در ایران، بشقاب‌‌پرنده‌ در تهران، بشقاب‌‌پرنده‌ها، بشقاب‌‌پرنده‌ها در ایران، بشقاب‌‌پرنده‌ها در تهران، تصاویر بشقاب‌‌پرنده‌، تصاویر بشقاب‌‌پرنده‌ها، تصاویری از بشقاب‌‌پرنده‌ها، تصاویری از ر، تصویر بشقاب‌‌پرنده‌، تصویر بشقاب‌‌پرنده‌ها، تصویر جت، جت، خبر بشقاب‌‌پرنده‌، خبر بشقاب‌‌پرنده‌ها، خلبانان جت، شبی که بشقاب‌‌پرنده‌ها در آسمان تهران ظاهر شدند، شقاب پرنده نورانی، عکس بشقاب‌‌پرنده‌، عکس بشقاب‌‌پرنده‌ در ایران، عکس بشقاب‌‌پرنده‌ در تهران، عکس بشقاب‌‌پرنده‌ها، عکس بشقاب‌‌پرنده‌ها در ایران، عکس بشقاب‌‌پرنده‌ها در تهران، عکس جت، عکسهای بشقاب‌‌پرنده‌، عکسهای بشقاب‌‌پرنده‌ها، عکسهایی از بشقاب‌‌پرنده‌، عکسهایی از بشقاب‌‌پرنده‌ها، کلوب فور یو،
ارسال توسط RMR
هنزفری تغییر صدا

آرشیو مطالب
نظر سنجی
قهرمان فصل آینده کدام تیم خواهد بود؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا


امکانات جانبی
blogskin