تبلیغات
باحال در باحال - ارسلان کاظمی
لیزر انگشتری بیمز

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 17 دی 1390
پدیده ی نوظهور بسکتبال ایران آن سوی آب‌ها در مهد بسکتبال جهان توپ می‌زند. او با وجود حرکات نمایشی که معمولا در بازی‌ها انجام می دهد به دنبال جلب توجه نیست. می‌گوید کاری به آمار و ارقام ندارد و کار خودش را انجام می‌دهد. همچنین از مادرش می گوید که همیشه پیگیر کارهایش است.گفت‌وگوی ESPN با ارسلان كاظمی: مادرم به برد و باخت تیم كاری ندارد!

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ارسلان کاظمی که در دانشگاه رایس آمریکا تحصیل می‌کند، سالهاست در تیم بسکتبال این تیم در لیگ دانشگاهی حضور دارد و تلاش می‌کند به NBA راه پیدا کند. سایت ورزشی ESPN در گفت‌وگویی که با او انجام داده، از شرایط ارسلان کاظمی نوشته است. از "رویا کاظمی" مادر ارسلان نوشته که پس از هر بازی به او زنگ می‌زند و احوالش را جویا می‌شود. مادری که بازی‌های فرزندش را از 8 هزار کیلومتر دورتر پیگیری می‌کند. رویا کاظمی البته کاری به امتیازهای ارسلان ندارد و با وجود این که پسرش در فهرست بهترین ریباندرهای لیگ پیشتاز است تنها به فکر سلامتی ارسلان است.

در ادامه گزارش این سایت ورزشی و صحبت‌های ارسلان کاظمی را با هم می‌خوانیم.

ارسلان کاظمی در رقابت‌های این فصل میانگین 13.7 امتیاز را در هر بازی داشته و 61.2 درصد پرتاب‌هایش را وارد سبد کرده است. کاظمی تلاش می‌کند تا با تماس‌های تلفنی که با خانواده اش دارد، ارتباطش را با ایران قطع نکند. چهار سال پیش بود که او برای ادامه‌ی تحصیل کشورش را به مقصد آمریکا ترک کرد.

در فهرست برترین ریباندرهای لیگ، نام کاظمی در رده‌ی نخست به چشم می‌خورد. خودش در این باره می‌گوید:" زمانی که خارج از آمریکا بازی می‌کردم به هیچ وجه به این مساله کاری نداشتم که مثلا چند بار ریباند داشته‌ام و ... . بعد از این که فهمیدم این مساله مورد بررس قرار می‌گیرد، روزنامه و مجلات را برداشتم و به آمار آن نگاهی انداختم. در یک بازی ملی 21 امتیاز و 20 ریباند داشتم. هفت پاس منجر به گل و شش توپ ربایی هم داشتم. فهمیدم که عملکرد خوبی داشته‌ام."

وی درباره‌ی امتیازهایی که به دست می‌آورد هم معتقد است:" یکی دیگر از چیزهایی که به ندرت به آن فکر می‌کنم، امتیاز آوردن است. کسی که به امتیازآوردن توجه زیادی ندارد، طبیعی است که بیشتر به فکر دفاع کردن باشد. احساس می‌کنم زمانی که می‌توانم در دفاع ریباند موفقی داشته باشم می‌توانم تیم را به جلو حرکت بدهم تا امتیاز به دست بیاوریم. گاهی اوقات كه هم‌تیمی‌هایم به من پاس نمی‌دهند توپ را از حریف می‌گیرم."

کاظمی ارتباط نزدیکی هم با خانواده‌اش دارد و آن را این گونه توضیح می‌دهد: "مادرم پس از هر بازی به من زنگ می‌زند تا خیالش راحت شود که حالم خوب است و مشکلی ندارم یا مثلا مصدوم نشده باشم. اصلا به نتیجه و امتیاز و ... کاری ندارد. بعد از 5 دقیقه یادش می‌افتد و می گوید حالا بردید یا باختید!؟"

ستاره بستکبال ایران درباره‌ی بازگشتش به ایران هم این گونه توضیح می‌دهد:" گاهی اوقات به ایران سفر می‌کنم، اما برای بازگشت به آمریکا گاهی باید دو هفته منتظر بمانم. گاهی اوقات یک ماه یا حتی دوماه. حتی ممکن است این مدت شش ماه هم طول بکشد. هیچ تضمینی وجود ندارد که وقتی آمریکا را ترک می‌کنم بتوانم برگردم. هر وقت از آمریکا خارج می‌شوم با خودم فکر می‌کنم ممکن است هیچ وقت دیگر نتوانم برگردم."


طبقه بندی: ورزش، 
برچسب ها: 012345 ( امتیازها: 0) موضوعات: NCAA، مصاحب، اخبار علی دایی، اخبار علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، اخبار مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان، بهترین بازیکن جهان در سال 2011، بهترین بازیکن جهان در سال 2012، بهترین بازیکن سال 2011 لیونل مسی، تصاویر علی دایی، تصاویر علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، تصویر علی دایی، تصویر علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، تصویر مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان، تیم جدید علی دایی، تیم علی دایی، تیمهای علی دایی، خبر علی دایی، خبر علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، خبر مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان، علی دایی، علی دایی به لیونل مسی رای داد، علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، عکس علی دایی، عکس علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، عکس مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان، عکسهای علی دایی، عکسهای علی دایی در مراسم انتخاب برترینهای فوتبال جهان، لیونل مسی، لیونل مسی بهترین بازیکن سال 2011، لیونل مسی بهترین بازیکن سال 2012، مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال جهان، گل علی دایی، گلهای علی دایی،
ارسال توسط RMR
هنزفری تغییر صدا

آرشیو مطالب
نظر سنجی
قهرمان فصل آینده کدام تیم خواهد بود؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی

خرید شارژ

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا


امکانات جانبی
blogskin